ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

تاریخچه حلقه ازدواج

حلقه ازدواج نشانی است که بین عروس و داماد که نشان میدهد آنها ازدواج کرده اند و به شخص دیگری عهد بسته اند .

این روز ها حلقه های ازدواج دارای طرح ها و رنگ های بسیار زیبایی است که اگر شما حتی قصد ازدواج هم نداشته باشید با دیدن آنها دوست دارید بخرید و توی انگشت خود بیندازید .

حلقه ازدواج

در ایران خیابان پانزده خرداد یا همان توپ خانه مرکز بازار طلا و زرگرها میباشد که همیشه از بیشتر نقاط ایران برای خرید طلا به آن مراجعه میکنند.

اما ما در این مقاله بیشتر سعی میکنیم تاریخچه حلقه ازدواج را به شما عزیزان معرفی کنیم که بدانیم اصلاً اولین حلقه ازدواج بر انگشت چه کسی افتاده است.

 

حلقه ازدواج مخصوص کشور های غربی

اگر در کل بخواهیم بگوییم پیدایش و استفاده از حلقه نخست در کشور های غربی بوده است ، هر دو زوج از حلقه ازدواج استفاده میکردند تا تعهد خود را با یکدیگر نشان دهند اما در برخی مووارد بیشتر خانم ها برای اینکه شخصی مزاحم آنها نشود حلقه ای را درون دست چپ خود می انداختند تا نشان دهند که دارای نامزد هستند.

در کشور های انگلاساکسون همیشه حلقه ازدواج را پس از ازدواج با زنجیر به گردن خودت آویزان میکردند .

حلقه ازدواج

زمان باستان

اولین حلقه ازدواج را در رم باستان میتوان ردیابی کرد ، دو قرن پیش از میلاد مسیح عروس خانم ها دو حلقه ازدواج متفاوت داشتند.

یکی از حلقه ها بیشتر در خانه و برای انجام کار های روزمره استفاده میشد و حلقه دوم که برای جشن ها و میهمانی ها از آن استفاده میکردند.

در ابتدا حلقه ها بیشتر از جنس آهن بود و حلقه های طلا مخصوص اشراف زاده ها و خانواده های سفیران پادشاه بود، که با گذشت زمان میل استفاده از حلقه طلا به دیگر خانواده ها نیز کشیده شد .

حلقه ازدواج

دوران رنسانس

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

در دوران رنسانس نخستین استفاده از حلقه های طلا و الماس به عنوان حلقه ازدواج به وجود آمد و با کشف معادن الماس در آفریقای جنوبی استفاده بسیار زیادی از الماس در جواهرات سلطنتی شکل گرفت و تمام ثروتمندان و قدرتمندان آن روزگار تجمل گرایی را درون مراسم عروسی خود به وجود آوردند تا جایی که ارگتکس ماکسیملیان که از ثروتمندان اتریشی بود بزرگترین و زیباترین حلقه ازدواج الماس را برای نامزد خود مری سفارش داد و با این کار بر سر تمام زبان ها افتاد.

حتی اگر حلقه های حلقه الماس در میان تمام بخش های جامعه محبوب شد، مدتهاست که آنها تنها قلمرو ثروتمندان و قدرتمند بودند.

حلقه ازدواج

قرن بیست و یکم

محبوبیت حلقه ازدواج الماس بعد از جنگ جهانی دوم حتی با رکود بسیار بزرگ اقتصاد باز هم با قدرت ادامه یافت ، تا جایی که کارتل بزرگ الماس DeBeers کمپینی با نام ” الماس برای همیشه ” را تاسیس کرد که کارش آموزش دادن علاقه مندان صنعت الماس در مورد ساخت حلقه ها و جواهرآلات الماس بود .

حلقه ازدواج

اما این روز ها این صنعت بسیار بزرگ شده است و شما حلقه های ازدواجی با جنس های ، طلا ، الماس ، نقره ، طلا سفید ، فولاد ، تیتانیوم و پلاتین نیز مشاهده میکنید که با توجه به سلیقه و میزان بودجه عروس و دامادها ساخته میشود.

۹۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.