ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

راهنمای خرید جهیزیه عروس و چک لیست آشپزخانه عروس

در این مبحث قصد داریم شما را در انتخاب و خرید جهیزیه ای مناسب همراهی نماییم. یکی از مراسمات پیش از عروسی که همواره با شوق و شعف بسیار زیادی همراه می باشد. خریدی که اگر با کمی دقت و وسواس بیشتری انجام شود می تواند در عین کامل بودن، از لحاظ اقتصادی نیز مقرون به صرفه باشد.

جهیزیه عروس یا همان خرید جهاز یکی از قدیمی ترین و آیینی ترین مراسمات دوران ازدواج می باشد. آیینی سنتی و دیرینه که از جایگاهی والا در فرهنگ خانواده های ایرانی و اصیل برخوردار می باشد. همان طوری که از نام این آیین آشکار است، طبق عرف ها و سنت های مرسوم و به جای مانده، خرید جهاز و یا همان جهیزیه بر عهده خانواده عروس می باشد. از این رو به آن جهیزیه عروس می گویند.

اگر به دنبال این هستید که بعد از جشن عروسی خانواده ها درگیر هزینه های باقی مانده از عروسی شما نباشند توصیه میکنیم حتماً این مقاله را که در زمینه خرید جهیزیه عروس تهیه شده است را به صورت کامل و دقیق مطالعه کنید

راهنمای کامل و دقیق خرید جهیزیه عروس

طبق این آیین سنتی، زمانی که پیوند و عهد ازدواج میان دو تن بسته می شود و طرفین به عقد هم در می آیند، طرفین رابطه اقدام به شروع این پروسه شیرین و به یاد ماندنی می نمایند. پروسه ای که اگر صرفا به خاطر رفع تکلیف و به اتمام رسیدن هر چه سریع تر آن انجام پذیرد و عامل موثر در انتخاب وسایل، چشم و هم چشمی های نا معقول باشد نه تنها بیانگر سلیقه شما نمی باشد، بلکه از لحاظ اقتصادی نیز برایتان به صرفه نمی باشد.

در واقع لازم است بدانید آن چه در خرید جهیزیه عروس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد تنها اولویت قرار دادن نیاز های شما می باشد. نیاز هایی که با توجه به آن ها می توانید به راحتی وسایل مورد نظر و ضروری تان را انتخاب نمایید. وسایلی که اگر با سلیقه خودتان انتخاب و خریداری شوند علاوه بر آن که نشان دهنده سلیقه و احساسات درونی شما می باشند، شما را در داشتن خانه ای ایده آل و رویایی همراهی می نمایند.

ما در این مقاله قصد داریم شما را در پروسه خرید جهیزیه عروس، برای ساختن و داشتن خانه رویا هایتان راهنمایی کنیم. خانه ای که بدون شک می تواند امن ترین و آرامش بخش ترین محیط برای شما و شریک زندگی تان باشد.

  • بخوانید : لیست کامل جهیزیه عروس و لوازم آشپزخانه عروس

جهیزیه عروس

نکاتی طلایی در خرید جهیزیه عروس!

همان طوری که پیش تر اشاره کردیم خرید جهیزیه عروس پروسه ای شیرین می باشد. خریدی که می تواند برای همیشه در یاد و خاطرتان ماندگار باشد و با به یاد آوری آن دوران و هیجانات خرید وسایل مورد نیاز برای شروع زندگی تان، لبخند را بر لبانتان ارزانی نماید.

البته باید به یاد داشته باشید که هیجانات پروسه خرید جهیزیه عروس به گونه ای می باشد که ممکن است بعضا از خرید وسایلی مورد نیاز و ضروری غافل شوید. پس برای انتخاب و خرید جهیزیه عروس کامل و بدون نقص همراه ما باشید.

بدون شک خرید و تهیه جهیزیه عروس و تکاپوی و شور و شوق همراه آن، همواره حسی دلچسب برایتان به ارمغان می آورد. احساسی که اگر مدیریت شده و کنترل شده نباشد می تواند لذت و شیرینی خرید جهیزیه عروس را به یکی از دغدغه ها و نگرانی های اساسی زوج ها و خانواده هایشان تبدیل نماید. از این رو یکی از بهترین راه حل های مقابله با این دل نگرانی ها داشتن لیست جهیزیه عروس می باشد. لیستی که بسته به میزان بودجه مورد نظرتان شما را در انتخاب و خرید لوازم خانگی مناسب راهنمایی می نماید.

راهنمای خرید لوازم آشپزخانه عروس

انتخاب و خرید لوازم آشپزخانه عروس همواره یکی از هیجان انگیز ترین بخش خرید جهیزیه عروس می باشد. زیرا آشپزخانه محیطی می باشد که بدون شک هر نو عروسی بیشترین وقت و زمان خود را در طول روز در آن سپری می نماید. از این رو همواره برای انتخاب و خرید لوازم آشپزخانه بهتر است وسواس و دقت بیشتری به خرج دهید. کافی است تنها با در نظر گرفتن مدل های گوناگون و طرح های متنوع لوازم آشپزخانه موجود در بازار، تعریف و تمجید های اغراق آمیز فروشندگان و از همه مهم تر میزان بودجه تان به سختی این پروسه پی ببرید. ما در این راهنما قصد داریم شما را در انتخاب لوازم آشپزخانه عروس ایرانی همراهی نماییم.

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

یکی از اشتباهات رایج در خرید جهیزیه عروس، خصوصا لوازم آشپزخانه عروس انتخاب برند های خاص می باشد. اما تا به حال این سوال برایتان مطرح شده است که خرید از برند های معتبر کاری عاقلانه می باشد؟!

برای یافتن پاسخی مناسب همراه ما باشید.

جهیزیه عروس

خرید لوازم آشپزخانه عروس از برند های معتبر!

فراموش نکنید که منزل شما، محیطی برای تبلیغات نمی باشد. پس ظاهر بین نباشید و خودتان را درگیر ظواهر و اسم و رسم های باب روز نکنید.

شاید با دیدن محصولات یک برند خاص، با گارانتی ها و خدمات چشمگیر آن، شما را به انتخاب و خرید تمامی لوازم مورد نیازتان در جهیزیه عروس از آن برند سوق دهد، اما خریدن تمامی این لوازم، منزل شما را به محیطی تبدیل می کند که نه تنها هیچ نشانه ای از سلیقه شما در آن دیده نمی شود، بلکه محیطی را به تصویر می کشد که صرفا مناسب برای تبلیغات می باشد.

همان طوری که می دانید در بازار لوازم خانگی امروزی شاهد برند های گوناگونی می باشیم.

برند هایی اسم و رسم دار که انواع یخچال و فریزر ها، اجاق گاز ها، تلویزیون ها و به طور کلی لوازم خانگی وارداتی را عرضه می نمایند. برند هایی خاص که بر اساس باور های رایج و غلط به جای مانده در میان افراد از لحاظ کیفی بسیار بالا تر و مطلوب تر از کالا های داخلی می باشند. از این رو به یاد داشته که اگر چه امروزه بسیاری از افراد اشتباها بر این باورند که کالا های خارجی و وارداتی از لحاظ کیفیتی بهتر می باشند، اما استفاده از آن ها در ایران مناسب نمی باشد.

زیرا میزان مصرفی آن ها و همچنین ولتاژ مورد نظر آن ها برای استفاده در ایران مناسب نبوده و از این رو بهتر می باشد کالا های داخلی را جایگزین آن ها نمایید. زیرا علاوه بر سازگاری بیشتر با محیط، دیگر خبری از تنظیمات طاقت فرسا و گزینه های متنوع و متعدد آن ها نمی باشد و از لحاظ اقتصادی نیز بسیار مقرون به صرفه می باشند.

جهیزیه آشپزخانه عروس

نکاتی طلایی در انتخاب سرویس غذا خوری آشپزخانه عروس!

مهم ترین نکته در خرید سرویس غذا خوری عروس و به طور کلی جهیزیه عروس توجه به هارمونی و رنگ لوازم آشپزخانه و منزل می باشد. پس تا می توانید در انتخاب لوازم آشپزخانه عروس و به طور کلی جهیزیه عروس ابتکار به خرج دهید و به دنبال لوازمی با طراحی شیک و ماندگار باشید.

برای نمونه سرویس های غذا خوری را در نظر بگیرید. سرویس هایی که امروزه شاهد طرح های زیبا و متنوع آن ها می باشیم. طرح ها و ظاهر هایی دلربا که می توانند شما را در داشتن انتخابی مناسب گمراه نمایند. علاوه بر زیبایی یکی از مهم ترین عوامل در خرید جهیزیه عروس، توجه به بودجه می باشد. پس به یاد داشته باشید انتخابی هوشمندانه می باشد که در عین کامل بودن، با صرفه جویی مقرون به صرفه نیز باشد.

همین ویژگی سبب می گردد تا امروزه یکی از بهترین انتخاب ها برای خرید سرویس غذا خوری در جهیزیه عروس استفاده از مدل هایی با طراحی ساده و بدنه سفید رنگ باشد. زیرا علاوه بر آن که سادگی همواره از جایگاه خاصی برخوردار می باشد، از قابلیت ست شدن آسان با دیگر لوازم موجود در خانه و آشپزخانه برخوردار می باشد.

جهیزیه عروس

راز خرید جهیزیه عروس ارزان!

به یاد داشته باشید همیشه خرید های گران قیمت و انتخاب و استفاده از لوازم گران بها در جهیزیه عروس معیاری برای خوشبختی نمی باشد. آن چه هر زوج جوانی در شروع زندگیشان بیشتر از لوازم خاص و گران قیمت بدان نیازمند می باشند مهر و عاطفه میان آن ها می باشد. از این رو اگر قادر به خرید و تهیه لوازم میلیونی نمی باشید، نگران نباشید!

امروزه قیمت بسیار بالای برخی از لوازم خانگی امکان خرید آن ها را به شدت کاهش داده است. اما این بدان معنا نمی باشد که شما دیگر قادر به خرید و داشتن بهترین محصولات بازار نمی باشید. شما با کمی وقت صرف کردن می توانید مدل هایی را انتخاب نمایید که در عین مقرون به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی، علاوه بر آن که از لحاظ کیفی مناسب و مطلوب می باشند، بلکه از امکاناتی استاندارد و یا حتی بیشتر از میزان استاندارد برخوردار می باشند.

پس به یاد داشته باشید مهم ترین راز و ترفند برای خرید جهیزیه عروس کامل و تا حدودی ارزان قیمت و به صرفه رفتن به سراغ برند های داخلی و تولیدات مشابه محصولات خارجی می باشد. زیرا محصولات برند های خارجی و شناخته شده تا حدود بسیار زیادی تنها به دلیل نام و آوازه برندشان از قیمتی بالا تر برخوردار می باشند. از این رو انتخاب و خرید محصولات داخلی، عاملی موثر در خرید و داشتن جهیزیه ای کامل و مقرون به صرفه می باشد. محصولاتی که علاوه بر آن که از قیمتی مناسب برخوردار می باشند، از کیفیتی مطلوب و طول عمری بالا نیز برخوردار می باشند.

جهیزیه عروس

۹۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • مفید بودن مقاله
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.