ویکی عروسی
وب سایت ویکی عروسی ، برترین مرجع جهت انتخاب لباس عروس ، آتلیه عروس ، آرایش عروس ، تشریفات عروسی ، خدمات مجالس ، تشریفات مجالس ، گل عروس ، خدمات عروس

راهنمای کامل انتخاب دسته گل عروس

[تعداد: ۵    میانگین: ۴.۸/۵]

دسته گل عروس دارای جزئیات خاصی است که در هنگام انتخاب آن باید اهمیت ویژه ای به آن داد.

درست است که انتخاب دسته گل عروس بسیار سلیقه ای است اما در سلیقه تان باید ویژگی های وجود داشته باشد تا انتخاب آن به بهترین شکل و زیبایی ممکن انجام شود.

در روز عروسی همراه با آقا داماد این دسته گل است که همیشه همراه شما است و در تمام تصاویر و فیلم ها وجود دارد پس باید دسته گلی انتخاب کنیم تا مکمل آرایش عروس ، لباس عروس ، تم عروس و غیره باشد تا زیبایی های تصاویر را بیشتر کند .

در این مقاله اول به راهکار ها و نکات مهم انتخاب دسته گل عروس میپردازیم و سپس به معنای رنگ و نوع گل ها در دسته گل عروس خواهیم پرداخت.

دسته گل عروس

نکات مهم در انتخاب دسته گل عروس

در انتخاب گل ها بهتر است که به سراغ گل های همان فصل بروید و با توجه به منطقه زندگیتان گل هایی انتخاب کنید که سمبل محل زندگی شما باشد.

اگر کارهای عروسی خود را بر عهده تشریفات مجالس قرار داده باشید در بیشتر مواقع صبح روز عروسی گل آرا به منزل شما مراجعه میکند و پس از گل آرایی ماشین عروس یک دسته گل عروس نیز برای شما آماده میکند.

پس بهتر است از قبل هماهنگی هایی با مدیر تشریفات و گل آرا انجام داده باشید ، رنگ و گل مورد علاقه خود را انتخاب کرده باشید تا گل آرا دسته گلی را متناسب با سلیقه شما درست کند.

اگر عروسی شما دارای تم خاصی میباشد توصیه میشود که حتماً در بخشی از دسته گل این مورد را رعایت کنید . به عنوان مثال شما میتوانید رنگ تور دسته گل را با تم عروسیتان یکی کنید .

مقاله پیشنهادی  دسته گل عروسی صورتی بسیار زیبا مدل 2018-2019

دسته گل عروس

راهکار های مهم در انتخاب دسته گل

مطمئاً انتخاب رنگ و نوع دسته گل پس از لباس عروس و دیگر اکسسوری های عروس میباشد پس در جریان باشید که حتماً باید دسته گلی را انتخاب کنید تا با لباس عروستان هماهنگی هایی داشته باشد .

حتماً مدل لباستان را به گل آرا بگید تا بتواند شما را راهنمائی کند . اگر لباس عروس , دامن عروس شما دارای تزئینات و حریر کاری باشد نباید از دسته گلهای پله ای و آیوزان استفاده کنید زیرا تمام زیبایی لباس شما را از بین خواهد برد و انتخاب یک دسته گل کوچک دایره ای و پر گل میتواند مکمل زیبایی لباس شما باشد.

همچنین قد عروس خانم نیز باید در انتخاب مدل دسته گل در نظر گرفته باشد به طوری که اگر شما قد بلندی دارید استفاده از دسته گلهای آویزان و پله ای توصیه میشود و برای عروس خانم های کوتاه قد دسته گل پر و دایره ای .

معنای رنگ و نوع گل در دسته گل عروس

تا به اینجا نکات و راهکار های مهم جهت انتخاب مدل دسته گل صحبت کردیم اما حالا میخواهیم به مفهوم رنگ و نوع گل در دسته گل عروس بپردازیم .

رنگ ها همیشه در علم روانشناسی جایگاه به خصوصی دارند و هر گل نیز سمبل و نشانه یک خصوصیت است.

استفاده از یک رنگ خاص و یا نوع گل خاص میتواند شما را نیز خاص کند و لقب عروس خاص را از آن خود کنید .

دسته گل عروس

رز قرمز

گل رز قرمز بیانگر عشق و آرزو است ، اما دسته گل رز قرمز با توجه به تعداد شاخه های گل رز معناهای متفاوتی دارد اما معروف ترین دسته گل رز قرمز ، دوازده تایی است که به معنای : مال من باش – عاشقت هستم میباشد

مقاله پیشنهادی  دسته گل عروسی صورتی بسیار زیبا مدل 2018-2019

دسته گل عروس

رز زرد

در مورد گل رز زرد صحبت های نا درست بسیاری وجود دارد و میگویند نشانه خیانت به عشق و نفرت است اما اصلا درست نیست گل رز زرد نشانه دوستی ، دلگرمی و احساسات شاد میباشد.

دسته گل عروس

رز سفید

گل رز سفید بیانگر عشق خالصانه ، پاکی و عشقی آسمانی است . رز سفید بیشترین استفاده را در مراسم های عروسی دارد

دسته گل عروس

رز نارنجی

گل رز نارنجی رقیب سرسخت رز قرمز میباشد زیرا هر دو به یک معنا هستند و پام آور عشق میباشد

دسته گل عروس

رز شرابی

گل رز شرابی رنگ دارای خاصیت خاصی از زیبایی ناخودآگاه است. در دوران ویکتوریا، رنگ های پرنگ نشان دهنده شور و شوق عمیقی بوده. گل رز شرابی نشان دهنده شور و شوق بسیار عمیق است، حتی فراتر از گل رز قرمز.

 

بقیه رنگ های گل رز همگی بیانگر احساسات خوبی میباشد اما بهتر است در  گل عروس استفاده نشود و بیشتر در زمان نامزدی ، سالگرد ازدواج و غیره استفاده شود.

گل های دیگری وجود دارند که در دسته گل عروس استفاده زیادی میشوند که معنای بسیار زیبایی دارند مانند گل لیلیوم که نماد عزمت و خلوص است و یا گل گل مریم که نشان گر خوشبختی و سعادت است ، گل ارکیده که نماد زیبایی است و همچنین گل صد تومانی نماد مهربانی و رحمت است.

امیدواریم این مقاله مورد قبول شما واقع شده باشد . لطفاً اگر شما نیز نکاتی را میدانید که در مقاله درج نشده است در بخش دیدگاه های همین مقاله بیان کنید تا مقاله کاملتر شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.