ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

طالع بینی ازدواج خرافات یا واقعیت

طالع بینی ازدواج زمانی به روی کار می آید که افراد میخواهند حساب کنند آقای X با خانم Y میتوانند ازدواج کنند و زندگشی خوبی داشته باشند یا خیر

طالع‌بینی پیشگویی آینده، از طریق مشاهده حرکات خورشید، ماه، سیارات و ستارگان است.

بر اساس طالع بینی ها، هر فرد هنگام تولد، بر اساس ماه تولد و برجی که در آن به دنیا می آید؛ از گردش ستاره ها و انرژی موجود در کیهان، تاثیر می پذیرد و این اثر پذیری در طول زندگی همراه اوست.

علم اخترگویی یا طالع‌بینی یعنی تعبیر و تفسیر آینده با توجه به وضعیت ستارگان، و علم اخترشناسی یعنی پژوهش علمی ستارگان و علم کائنات، نخست از سده هفدهم میلادی از یکدیگر جدا شدند. امروز طالع بینی یا ستاره خوانی مورد تأیید مجامع علمی نیست، و بسیاری از مردم آن را خرافات و موهوم پرستی می‌دانند.

طالع بینی را می‌توان زیرمجموعه ستاره‌بینی دانست که معمولاً با توجه به تطبیق وضعیت سماوی با تولد فرد مربوط می‌شود؛ ولی طالع‌بینی اعداد، اسامی، رنگ (علاقه به رنگ خاص) و امور دیگر نیز گفته می‌شود.

طالع بینی ازدواج

تاریخچه طالعی بینی در ایران :

اگر بخواهیم به تاریخ لاطعه بینی در ایران برسیم میتوان برای نمونه از این داستان استفاده کرد .

طالع‌بینان دربار ساسانی به خسروپرویز گفتند که پسری از تو زاده می‌شود که در بدنش علامت‌هایی دارد و این پسر کسی است که قلمرو تو را از بین می‌برد و به دست اقوام بیگانه می‌اندازد. خسروپرویز چون این علامت‌ها را در بدن یزدگرد سوم دید، دستور داد او را به اصطخر تبعید کنند تا پادشاه نشود. چند سال بعد، یزدگرد سوم بر تخت نشست و در همین زمان عرب‌ها به ایران حمله کردند و ایران را تسخیر کردند.

همین‌طور رستم فرخزاد، فرمانده بزرگ ارتش ساسانیان، که از علم طالع‌بینی سررشته داشت، با دیدن صورت‌های فلکی، فهمید که آن سال سال نحسی برای ساسانیان و ایران خواهد بود و همین‌طور نیز شد؛ عرب‌ها با یورش به ایران، قسمت بزرگی از کیستی، تاریخ، فرهنگ و هنر ایرانیان را نابود کردند و موفق به تسخیر کشور شدند.

طالع بینی ازدواج از نگاه اسلام

در مذهب ما وابستگی به طالع و فال و استخاره را تقبیح کرده اند و تاکید کرده اند که انسان مومن و کسی که ایمان راسخی به خداوند دارد در قید و بند طالع بینی و خرافه گرفتار نمی شود.

مثل معروفی هم وجود دارد که معمولا بزرگ تر ها به زبان می آورند به این مضمون که “در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست “هرگاه از علمای دینی درخواستی مبنی بر استخاره از قرآن خواسته شود، اگر مهمِ مورد نظر درباره ی درستی یا نادرستی شکل گیری یک ازدواج باشد؛ علمای ما حاضر به انجام استخاره نمی شوند.

چرا که برای ازدواج عقل سلیم و تحقیق کامل و جامع، ملاک درست تری است تا طالع بینی ازدواج.

 

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

طالع بینی واقعیست یا خرافه

چندی پیش یکی از دانشجویان رشته روانشناسی تحقیقی را به همین منظور انجام داده است که گفتن آن خالی از لطف نیست:

تحقیقات زیادی برای رد یا اثبات طالع بینی انجام شده و حاصل آن ها بر بی ارتباط بودن ادعاهای طالع بینی با سرنوشت افراد تاکید می کند .

آنچه علم امروز ثابت کرده است ارتباط میان فصل ها و بعضی خصوصیات در افراد است. مثلا کسانی که تابستان دنیا می آیند نسبت به زمستانی ها با احتمال بیشتری دمدمی مزاج هستند.

یا افرادی با رفتار های هیجان زده (که عمدتاً تمایل به بیش ازاندازه مثبت بودن دارند) به طور قابل توجهی در متولدین فصل های تابستان و بهار بیشتر یافت می شوند. پاییزی ها کمتر افسرده اند و زمستانی ها زودرنجی کمتری دارند.

اگر حتی تاثیر فصل تولد را بر فرد بپذیریم این مسلما نمی تواند به هیچ عنوان تأیید کننده انبوه صفات و خصوصیات محتومی باشد که طالع بین ها برای ما بر اساس ماه تولد ردیف می کنند!.

در بهترین حالت اگر بپذیریم که ممکن است اجرام سماوی روی انسان ها اثر بگذارند، این را هم باید قبول کنیم که طالع فرد بخش کوچکی از زندگی او خواهد بود و عوامل مهمتری مانند ژنتیک و محیط وجود دارد و از آن مهمتر اراده انسان بر همه این ها برتری دارد و می تواند همه چیز را تغییر دهد.

 

عشق و ازدواج خود را درگیر طالع بینی نکنید و مدام دنبال اشخاصی نباشید که برای شما طالع بینی ازدواج انجام دهند . آنها اگر طالع بین بودند اینک پادشاه کل جهان بودند !.

۶۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.