ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

عکاسی و عکس فرمالیته عروسی چیست و چه فوایدی دارد ؟

عکاسی فرمالیته عروسی مراسمی است که چند روز قبل از اجرا شدن مراسم جشن عروسی برگزار میشود.

در  مراسم فرمالیته عکاسی و تصویربرداری به صورت کامل از عروس داماد جهت ساخت کلیپ و چاپ تصاویر آنان برای روز عروسی انجام میشود.

نمونه کلیپ عروسی

این نمونه از کلیپی است که در روز عکس فرمالیته ساخته میشود تا در شب عروسی برای مهمانان شما نمایش داده شود “کلیپ توسط محمد آریا تهیه شده است”

در این روز آقا داماد کت و شلوار عروسی و عروس خانم لباس عروس را بر تن میکند تا از تمام مراحل آماده شدن آنها عکاسی و فیلمبرداری صورت بگیرد.

البته عکس فرمالیته چند سالی است که توسط استودیو های آتلیه عروس در ایران رونق پیدا کرده است و به نوعی یک مراسم تمرین روز عروسی نیز میباشد.

در این مقاله سعی داریم به تمام نکات و ویژگی های عکاسی فرمالیته مانند ، لباس عروس فرمالیته ، آرایش عروس برای عکس فرمالیته و غیره بپردازیم.

ایده های عکس فرمالیته

حالا چرا فرمالیته ؟

فرمالیته در لغت به معنای آئین تشریفاتی و ظاهر سازی میباشد و از آنجایی که قرار است همه چیز به صورت غیر اصلی صورت بگیرد پس واژه خوبی انتخاب شده است.

این لغت به تازگی در خدمات عروسی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و میتوان از آن به عنوان عروسی تشریفاتی نیز یاد کرد.

عکس فرمالیته

بررسی مزایا و معایب عکاسی فرمالیته

پوشیدن لباس عروس و آرایش عروس قبل از مراسم عروسی و تست کت و شلوار آقا داماد برای روز عروسی همه اینها اتفاقاتی است که در روز عکس فرمالیته صورت میگیرد تا شما بدون هیچگونه استرس روز عروسی را با تجربه آغاز کنید .

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

در این روز همان آرایشی که در روز عروسی بر روی عروس خانم قرار است انجام شود صورت میگیرد و لباس عروسی را که برای روز عروسیتان سفارش داده اید بر تن میکنید تا عکاسی و فیلمبرداری شما در لباس عروس انجام شود .

عکس فرمالیته این امکان را برای شما فراهم میکند تا قبل از جشن عروسی یک تجربه کامل در لباس عروستان بدست بیاورید و بدون هیچگونه استرس مدل راه رفتن در لباس عروس ، پوشیدن کفش عروس ، تست آرایش روز عروسیتان ، ژست عکس عروسی و رقص روز عروسی را داشته باشید و تمرین کنید.

چه مزایایی دارد ؟

 • همه تنها یک جشن عروسی خواهند داشت اما شما دو بار ، این مهمترین نکته از مزایای عکاسی فرمالیته میباشد.
 • خوب مطمئاً هر عروس و دامادی پس از انتخاب حتی بهترین آرایشگاه عروس نیز دل نگرانی هایی بابت آرایش عروسی خود خواهند داشت ، این مراسم به شما اجازه میدهد تا با داشتن زمان بسیار زیاد مانند روز عروسیتان آرایش شوید تا اگر مشکلی در آرایشتان وجود داشت آنها را رفع کنید تا در روز عروسی زیباترین عروس شوید.
 • زمانی که شما لباستان را در مزون لباس عروس سفارش میدهید و بعد از آماده شدن پرو نیز میکنید خیلی بهتر است که چند ساعتی آن را با کفش عروس مورد نظرتان بپوشید تا به آن عادت کنید و مدل راه رفتن با لباس عروس را نیز تمرین کنید اما مطمئاً تا روز عروسی فرصت مناسبی برای این کار پیش نخواهد آمد عکاسی فرمالیته دقیقا این فرصت را به شما خواهد داد تا به تمام جوانب مورد نظر برسیم و بهترین تجربه را در لباس عروس برای روز عروسیتان داشته باشید.
 • یکی دیگر از مزایای عکس فرمالیته دادن زمان استراحت بیشتر در روز عروسی میباشد ، اگر شما تمام تصویربرداری های عکس و فیلم عروسیتان را بخواهید در روز عروسی داشته باشید مطمئاً زمان بسیار کمتری برای استراحت خواهید داشت و در شب عروسی خسته خواهید بود پس چه بهتر است تمام این کارها را از قبل انجام دهیم تا در روز عروسی زمان بسیار مناسبی برای انجام کارهایمان داشته باشیم .
 • امکان دارد شما برای تهیه کلیپ نیاز باشد به صحرا یا شمال ایران و یا حتی کشورهای گرجستان ، دبی ، ارمنستان ، ترکیه و غیره نیز سفر کنید پس چه سفری بهتر از این هم روحیه تان برای عروسی عوض خواهد شد و هم یک سفر بسیار جالب و زیبا خواهید داشت.

معایب عکس فرمالیته

عکس فرمالیته معایب خاصی ندارد اما بزرگترین و اصلی ترین نکته آن هزینه آن است که با هم به هزینه های این روز خواهیم پرداخت

 • هزینه آرایشگاه عروس برای روز فرمالیته : بین هفتصد تا یک میلیون و سیصد هزارتومان
 • هزینه اجاره لباس عروس : بستگی به نوع لباستان دارد اما معمولاً دو میلیون تومان
 • هزینه دسته گل عروس : سیصد هزارتومان
 • هزینه گل ماشین عروس : بین صد تا دویست هزارتومان
 • اگر ماشین شخص باشد که هیچ اما اگر میخواهید ماشین اجاره کنید : بستگی به مدل ماشین دارد اما بین یک تا دو میلیون تومان
 • هزینه آتلیه عروس : بین یک تا دو میلیون تومان
 • اجاره لوکیشن یا باغ عروسی : لوکیشن تقریبا پانصد هزار تومان اما باغ عروسی بین ۳ تا چهار میلیون تومان
 • سفر داخلی : بین یک تا یک میلیون پانصد هزارتومان
 • سفر خارجی : کم هزینه ترین کشور مانند گرجستان و ارمنستان نفری حداقل یک میلیون پانصد هزارتومان
 • توجه داشته باشید که در عکاسی فرمالیته تمام هزینه های گروه فیلمبرداری نیز بر عهده شما میباشد . مثلاً اگر بخواهید سفر خارجی برید هزینه بلیط ، هتل ، غذا و رفت آمد عوامل نیز با شما میباشد.

فیلمبرداری در عکاسی فرمالیته

نتیجه گیری :

اگر واقعاً مشکل مالی ندارید توصیه میکنیم حتماً از عکاسی فرمالیته استفاده کنید تا تجربه بهتری برای روز عروسی داشته باشید و بهترین جشن عروسی را برگزار کنید تا هم خود شما هم مهمان های شما از این جشن لذت کافی را ببرند و برای یک عمر همیشه در خاطرات از جشن عروسی شما به نیکی یاد شود.

۹۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

 • اطلاعات و محتوای متنی
 • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد
یک نظر
 1. کارخانه سنگبری فرهاد می گوید

  ان شالله همه خوشبخت باشین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.