ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

لیست کامل خرید عروسی برای عروس و داماد

خرید عروسی خود را لیست بندی کنید و تا قبل از برگزاری جشن عروسی تمام خرید خود را انجام دهید.

ازدواج زیباترین اتفاق زندگی هر عروس و دامادی است که هر کسی دوست دارد آن را تجربه کند ، مطمئاً تمام لحظات عروسی بسیار هیجان انگیز و پر از احساسات میباشد.

احساساتی که با دوران مجردی تفاوت بسیاری دارد و قلب شما برای شخص دیگری میتپد و دوست دارید همیشه عمرتان در کنار او باشید و زندگی خوب و خوشی را درست کنید .

مطمئاً بردار ، خواهر ، یا اقوام و دستان بسیار زیادی دارید که ازدواج کرده اند و همیشه با همین حس و حال بسیار خوب به دنبال تدارک مراسم عروسی خود بوده اند .

یکی از بهترین لحظات قبل از ازدواج زمانی است که عروس و داماد در کنار یکدیگر و با عشق به خرید عروسی میروند تا لوازمی که نیاز است تا قبل از برگزاری مراسم عروسی تهیه ببیند را فراهم کنند .

اما در میان این همه احساس خوشی و خوب بعضی مواقع پیش میآید که عروس و داماد از اجناسی که باید قبل از عروسی تهیه کنند اطلاعات خوبی ندارند و همیشه سر در گم و نگران هستند که شاید مواردی را فراموش کرده باشند بخرند و یا اصلاً اطلاعی در مورد خرید لوازم ضروری عروسی نداشته باشند.

به همین منظور تیم ویکی عروسی تحقیق کاملی در رابطه با لوازم و اجناس ضروری که باید عروس و داماد تا قبل از برگزاری جشن عروسی خریداری کنند انجام داده است که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

خرید عروسی
S

چک لیست خرید عروسی را درست کنید

اگر تاریخ برگزاری جشن عروسیتان تعیین شده است پس خرید های خود را انجام دهید ، از آنجایی که متاسفانه این روز ها اقتصاد ما وضعیت خوبی ندارد و هر روزی که میگذرد اجناس گرانتر میشود توصیه میکنیم از همین فردا خرید های خود را انجام دهید و لوازمی مانند حلقه ازدواج و جواهرات عروس که قیمت آن هر روز بیشتر میشود را در اولویت قرار دهید.

امکان دارد همسرتان یا خود شما شاغل باشید و نتوانید چند روزی را برای خرید مرخصی بگیرید پس بهترین کار این است که آنها را دسته بندی کنید و بعد از پایان ساعت شغلی خود به خریدتان بپردازید و هر روز مقداری از آن را تهیه کنید .

با دسته بندی خرید ها میتوانید هم زمان بیشتری را کنار بگذارید و هم خریدهایتان دقیق تر باشد . به عنوان مثال شما برای تهیه لباس عروس ، کت و شلوار داماد ، کفش عروس و غیره میتوانید به چند مزون لباس عروس و راسته کت و شلوار فروش ها مراجعه کنید و تمام خرید خود را انجام دهید .

لیست خرید عروسی

این لیست توسط ما الویت بندی شده است و طبق بررسی های بیشتر عروس و داماد های لیست خود را به این صورت طبقه بندی میکنند.

خرید عروسی

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

حلقه ازدواج :

اولین اقدام تازه عروس و داماد در جهت خرید عروسی و نیز لیست خرید عروس و داماد، گشتن در مغازه های طلافروشی و خرید حلقه ازدواج است. شیرینی و جذابیت تمامی لحظات خرید عروسی با رفتن به داخل جواهر فروشی ها و پسند کردن حلقه های ازدواج شروع می شود.

این روزها معمولاً حلقه های ست روی بورس قرار گرفتن و تازه عروس و داماد ها با جویا شدن نظرات و سلایق همدیگر، مایل هستند که حلقه های ازدواجشان ست باشد. البته در این گونه شرایط، میزان هزینه و بودجه ای که قرار است صرف خرید حلقه های ازدواج شود نقش مهمی را ایفا می کند.

بد نیست که عروس و داماد در این گیردار که مشغول پسند کردن حلقه هایشان هستند نظری به پسند کردن مابقی طلاهای عروس خانم( آنچه را که می پسندد) بیندازند.

خرید عروسی

آینه و شمعدان عروس و داماد

خرید آینه و شمعدان عروس و داماد یکی از رسم های کهن و تاریخی است که از گذشته تا به امروز به یادگار مانده است.

به راستی که یکی از شیرین ترین لحظات می تواند زمانی باشد که عروس و داماد با لبخند رضایت و خوشحالی مشغول پسند کردن و خرید این قسمت از لیست خرید عروسی می پردازند.

در واقع خریدن آینه و شمعدان به نشانه روشن ماندن چراغ زندگی این زوج نو شکفته تا ابد است که با روشنی و جلای آینه آن آمیخته می شود.

خرید عروسی

ساعت عروس و داماد

به هنگام چک لیست خرید عروس و داماد، نوبتی هم که باشد نوبت به خرید ساعت برای عروس و داماد می رسد.

برای این قسمت از خرید، هر کدام از عروس و داماد می توانند بنا به سلیقه خود ساعت مورد علاقه خود را خریداری کنند.

البته ناگفته نماند عمدتاً به هنگام خرید لیست عروسی، زوج های جوان بنا به علاقه و احساس مشترک ساعت های ست را که در انواع مدل ها و جنس های متنوع در بازار وجود دارند خریداری می کنند.

خرید عروسی

لباس و پوشاک عروس و داماد

مقصد بعدی نو عروس و داماد های جوان عمدتاً مغازه و فروشگاه های پوشاک است. این مرحله اندکی با شلوغی و جنجال همراه است. چرا که خرید لباس و پوشاک عروس و داماد شامل لیست بلند بالایی می شود که همه آن ها باید خریداری کنند.

در ابتدای چک لیست خرید عروسی، پوشاک عروس خانم را در اولویت قرار داده و تمامی آنان را به ترتیب نام خواهیم برد. از جمله این موارد می توان به:

 

شلوار جینلباس خوابپاپیونکفشلباس خوابروسریلباس مجلسی
شلوار پارچه ایلباس اسپرتلباس راحتیکیف و کمربندلباس دامادیکیفکفش مجلسی
پارچه چادری عروسشلوار اسپرتلباس زیرکراواتپیراهنلباس راحتیکفش اسپرت

 

در همان حوالی که عروس و داماد مشغول خرید پوشاک و لباس خود هستند و در حال چک کردن لیست خرید عروسی خود می باشند، بند نیست که به مغازه های پارچه فروشی هم یک سری بزنند و چادر عروسی عروس خانم را هم که یکی دیگر از آداب و رسوم کهن ما ایرانیان است خریداری کنند.

عروس خانم ها با سر کردن چادر در مراسم عقد خود، سفید بختی و خوشبختی را برای خود رقم خواهند زد.

خرید عروسی

لوازم آرایشی و بهداشتی عروس

خرید لوازم آرایشی و بهداشتی عروس یکی از جذاب ترین قسمت های لیست خرید عروس و داماد است که تمام نو عروسان عزیز بدون استثناء به آن علاقه مند هستند. عمدتاً خرید لوازم آرایشی و بهداشتی عروس، هم شامل نو عروس های عزیز می شود هم آقایان داماد.

به این ترتیب در ابتدا ملزومات عروس خانم ها را بیان می کنیم.
خرید ست لوازم آرایشی عروس خانم که شامل:

کرم پودر

نرم کننده صورتاسپری بدنعطر و ادکلنخط چشمپنکیک

مام

شامپوی بدندم پایی رو فرشیسشوارریملسایه
لاک ناخنشامپولیفاپیلیدیخط لبرژگونه
ژل شست شوی صورتست کامل برسپاک کننده های آرایشیکرم مرطوب کنندهرژ لب

 

خوب آقا داماد با دیدن این لیست امکان دارده بپرسته پس من چی ؟ 🙁 غصه نخور شاه داماد برای شما نیز لیست بالا بلندی تهیه کرده ایم که در زیر میتوانید ببینید.

 • خرید ست کامل ریش تراش به همراه کف ریش و ست شیو
 • ژل بعد از اصلاح صورت
 • عطر و اسپری و مام با رایحه مورد علاقه آقا داماد
 • کرم مرطوب کننده
 • شامپوی بدن
 • شامپو واسه موهای آقا داماد
 • ژل شست و شوی صورت مردانه
 • ست حوله و چمدان عروس و داماد

چرا ما داماد ها هیچ وقت چیز زیادی گیرمون نمیاد ؟ !!!!! 😀

خرید عروسی

حوله و چمدان :

ست حوله و چمدان عروس و داماد یکی دیگر از موارد موجود در لیست خرید عروسی است که هیچ گاه از قلم نمی افتد. تقریباً تمامی وسایل و احتیاجات عروس و داماد و تمامی ملزوماتی در لیست خرید عروسی درج شده است، تا این مرحله خریداری شده اند.

در این قسمت از خرید با چک لیست خرید عروسی، نوبت به خرید ست حوله و چمدان عروس و داماد می رسد. به طور عمده اکثر ست حوله های عروس و داماد شامل موارد زیر می شود:

 • حوله تن پوش
 • حوله استخری
 • حوله دست و صورت
 • دمپایی بعد از حمام است که هر دو ست مردانه و زنانه در نهایت زیبایی و کیفیت جنس خریداری می شوند.

بعد از اتمام خرید ست حوله عروس و داماد، نوبت به خرید چمدان و وسایل مربوط به پاتختی و حنا بندان می رسد.
مهم نیست چقدر برای خرید عروسی و تهیه لیست خرید عروس و داماد برنامه ریزی نموده اید. پیشنهاد ما به شما این است که سعی کنید به هنگام خرید عروسی خود، خیلی راحت از کنار موانع و مشکلات عبور کنید.

مراحل خرید عروسی خود را با خوشحالی و شادمانی پشت سر بگذرانید تا بتوانید لحظات فراموش نشدنی و به یادماندنی از این روزها را برای خود رقم زده و بهترین تجربه زندگی مشترک خود را با خرید عروسی خود تجربه نمایید.

توصیه ما به شما نوعروس ها و آقا داماد های عزیز این است که جدا مواظب خود باشید، به خود استرس ندهید و از تک تک این لحظات شیرین لذت برید. ازدواج شتری است که یک روزی در خانه هر کسی می خوابد. پس با روی خوش و لب خندان در را به رویش بگشایید :).

سخن سردبیر :

عروس و داماد های عزیز تا جایی که امکان داشت در این لیست اقلامی که شما باید تا روز قبل از عروسی خریداری کنید را درج کردیم اما باز هم همه چیز به خود شما بستگی دارد . شخصاً زمانی که با همسرم برای خرید عروسی رفتیم اتفاق نظر داشتیم که از خرید جنس های برند و گران قیمت که فقط نام اسمشان را میخورند و با دیگر برند ها هم کیفیت هستند دوری کنیم و فقط و فقط لوازم ضروری که نیازمند آغاز زندگی مشترک است خریداری کنیم .

در کل لیستی که ما برای خود آماده کردیم نصف این مواردی بود که ما به آنها اشاره کردیم .امیوارم همیشه شاد و خوش و سلامت باشید و از طرف خود به شما ازدواجتان را پیشاپیش تبریک عرض میکنم

 

۷۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

 • اطلاعات و محتوای متنی
 • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.