ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

نکات طلایی جهت اجاره یا خرید لباس عروس

نکات طلایی جهت اجاره یا خرید لباس عروس

زیباترین و خاطره انگیز ترین لباسی که یک خانم در طول عمر زندگیش میپوشد لباس عروس است.

برای خرید لباس عروس تا حد ممکن باید توجه کرد. گذشته از جنس پارچه ، دوخت ، مدل ، سنگ دوزی ها و در کل طراحی لباس عروسی نکاتی وجود دارد که شما در هنگام خرید لباس عروس مناسب باید به آنها توجه کنید.

در ابتدا بیایید قبل از هر انتخابی ویدئو لباس عروسی در ۱۰ کشور مختلف جهان را با هم ببینیم

این ویدئو توسط گروه روز میدیا تهیه شده است

طراحان لباس عروس نیز تنها به مدل و تناسب آن با فرد تاکید دارند، ولی مکان خرید، زمان ، میزان بودجه و … نیز باید مورد توجه قرار بگیرد.

خرید لباس عروس

هزینه خرید لباس عروس

بدون شک پول نخستین مقوله در انتخاب و خرید لباس عروس است. شما نمی خواهید بیشترین بودجه ای را که برای جشن عروسی گذاشته اید را صرف خرید لباس عروس کنید و در کنار آن تمایلی به انتخاب یک لباس نامناسب هم ندارید.

بهتر است از قبل مبلغی را که برای خرید لباس عروس کنار گذاشته اید را تعیین کنید. این مبلغ می تواند بیشتر شود ولی کمتر نباید شود.

انتخاب مبلغ می تواند فروشنده را نیز برای معرفی لباس به شما کمک کند و همین سرعت شما را در خرید لباس عروس افزایش می دهد.

هزینه خرید لباس عروس

زمان مناسب خرید

زمان یکی دیگر از مهمترین نکات برای خرید لباس عروس است.

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

برای انتخاب لباس مناسب ۶ تا ۸ ماه زمان نیاز است. ممکن است در طول پروسه خرید لباس عروس زمانی که به مزون لباس عروس میروید با مدل های مختلفی مواجه شوید؛ درصورتی که زمان شما کم باشد نمی توانید مورد مناسب را انتخاب کنید.

در نظر گرفتن عقاید

افراد با توجه به عقاید مذهبی خود لباس عروس را انتخاب می کنند. عده ای به دنبال لباس عروس باز هستند و برخی مدل پوشیده را می پسندند.

هنگام خرید لباس عروس به عقایدی که خودتان و همسرتان درباره مدل لباس دارید توجه کنید. بی توجهی به این مورد موجب هدر رفتن زمان و پول شما می شود.

لباس عروسی باز - محجبه

مدل لباس عروس

مدل لباس عروس را باید خودتان به تنهایی و یا با همکاری یک طراح لباس انتخاب کنید. صرفا لباسی را که در مدل می بینید برای شما مناسب نیست. حتما مدلی را که در نظر دارید بپوشید.

نسبت به دوخت لباس و فرم گرفتن آن در بدنتان مطمئن شوید.

مدل لباس عروسی

از خرید لباس عروس هایی که در ظاهر چشمتان را گرفته ولی تناسبی با شما ندارد، کاملا خوددرای کنید چرا که بعداً پشیمان خواهید شد. از پیشنهاداتی که به شما می شود استقبال کنید.

پیشنهادات فروشنده با توجه به بودجه شما و برگرفته از تجارب آنها خواهد بود.

لباس عروس هایی که دامن آنها A شکل است و یا دامن پف دار دارند، برای عروس خانم هایی که قسمت های پایین بدن آنها چاق است و اصطلاحا اندامی گلابی شکل دارند، مناسب است.

مدل های پری دریایی برای عروس خانم هایی که از اندامی متناسب برخوردارند مناسب تر است.

لباس عروس پرنسسی با دامن فنردار بیشتر برای عروس خانم های قد بلند مناسب است. چون دامن این لباس ها خیلی پف دار است و خود به خود قد شما را کوتاه تر جلوه می دهد.

اگر شما ریزنقش هستید یا قد چندان بلندی ندارید، بهتر است به دنبال مدل هایی بگردید که به اندام شما بنشیند. اگر کسانی که قد کوتاهی دارند، در شب عروسی لباس های پف دار بپوشند، کوتاه تر به نظر می رسند.

اگر خیلی ظریف و کوچک باشید، در لباس عروس های حجیم و پف دار گم خواهید شد. اگر ریزنقش و چندان قدبلند نباشید، لباس عروس های بلند و ماکسی شما را قدبلندتر نشان می دهد.

برعکس این قضیه هم صادق است در صورتی که عروسی با قد بلند هستنید سعی کینید از پوشیدن لباسهای ماکسی بدون پف خودداری کنید. به جای لباسهای دنباله دار از تور سبک بلند در سر استفاده کنید.

۸۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد
یک نظر
  1. ویکی عروسی می گوید

    امتیاز بازدید کننده: ستاره ها ۵

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.