ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

راهنمای کامل خرید آینه و شمعدان عروس

آینه و شمعدان یکی از وسایلی است که از زمان قدیم در تمام عروسی های ایرانی جایگاه خود را داشته است.

قرار دادن آینه و شمعدان در سفره عقد یکی از رسوم قدیمی میباشد که طی سالیان دراز همچنان پا بر جا است و عروس و داماد ها در خرید آینه شمعدان توجهات بسیار زیادی به آن میکنند.

اما مطمئاً برای خرید آینه شمعدان نکات بسیار زیادی وجود دارد که در این مقاله به صورت کامل به آنها خواهیم پرداخت .

آینه و شمعدان عروسی

نخست امکان دارد که در ذهن شما این سوالات وجود داشته باشد که :

  • قیمت آینه و شمعدان چقدر است ؟
  • آینه شمعدان عروس بیانگر چه نمادی هستند؟
  • آیا حتما لازم است آینه شمعدان بخریم؟
  • کدام مدل آینه شمعدان مناسب تر است ؟
  • از کجا آینه شمعدان بخریم ؟

به زودی به تمام جواب سوالات خود خواهید رسید با ما همراه باشید.

نمونه های آینه و شمعدان عروس نقره

قبل از هر چیز نمونه های بسیار زیبای آینه شمعدان عروسی که تلفیق آینه و نقره کاری میباشد را تماشا کنید که بسیار زیبا است.

قیمت آینه و شمعدان چقدر است ؟

قیمت آینه شمعدان با توجه به جنس آن متغیر میباشد . مطمئاً اگر قیمت آن برای شما بسیار مهم است توصیه میکنیم که از آینه و شمعدان چوبی و شیشه ای استفاده کنید که شروع قیمت آنها از ۶۰۰ هزارتومان میباشد تا ۳ میلیون تومان.

اما اگر به دنبال مدل های لوکس و گران قیمت هستید میتوانید از آینه شمعدان های برنجی ، برنزی ، نقره و فیروزه کوب اصفهان استفاده کنید که قیمت آنها تا ۳۰ میلیون تومان نیز میباشد.

آینه شمعدان نماد چیست ؟

در زمان های قدیم آینه را بر سر سفره عقد میگذاشتند تا داماد از داخل آن برای اولین بار چهره عروس را ببیند ، اما در کل آینه به عنوان مظهر خوشبختی و روشنایی میباشد و دو شمعدان کنار آن محافظان آن هستند .

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

آینه به عنوان زندگی که در آینده با خوشبختی همراه است میباشد و عروس وداماد نیز به عنوان دو شمعدان که نگهبان این زندگی زیبا هستند تعریف میشود .

آیا حتماً لازم است آینه شمعدان بخریم ؟

بهترین جواب نه است ، در خرید آینه شمعدان هیچگونه اجباری وجود ندارد اما این پاسخ به این منظور نیست که شما برید از کسی آینه و شمعدانش را قرض بگیرید .

قرار دادن آینه و شمعدان در سفره عقد فقط یکی از رسوم قدیم است که به زیبایی سفره عقد شما کمک میکند اما اگر نمیخواهید و یا نمیتوانید برای آن هزینه کنید نگران نباشید کسانی که سفره عقد دارند همیشه آینه شمعدان نیز همراهشان دارند و در صورتی که شما آینه شمعدان نداشته باشید آنها آینه شعمدان خود را روی سفره قرار خواهند داد.

آینه و شمعدان فیروزه کوب

کدام مدل آینه شمعدان عروسی بسیار مناسب است ؟

معمولاً مدل ها و جنس های آینه شعمدان چوبی ، برنزی ، شیشه ای ، استیل ، و نقره میباشد که هرکدام از آنها ویژگی های خود را دارند که باید با در نظر گرفتن آنها انتخاب خود را انجام دهید.

آینه و شمعدان چوبی

اینه شعمدان های چوبی معمولاً بزرگ هستند و مانند یک دکور میتوانید بعد از مراسم عروسی نیز در گوشه ای از منزل خود از آن استفاده کنید ، این نوع آینه و شمعدان چوبی معمولاً دارای کشو نیز میباشد که میتوانید جدا از زیبایی برای شما کارایی نیز داشته باشد.

آینه شمعدان برنزی

این نوع آینه شمعدان جدا از زیبایی دارای مقاومت بسیار زیادی است و سالیان سال میتوانید از آن استفاده کنید . این نوع آینه شمعدان دارای دو مدل رو میزی و دیواری میباشد که معمولاً مدل رو میزی آن محبوبیت بیشتری دارد .

آینه و شمعدان کریستالی

متاسفانه آینه و شمعدان های کریستالی نگهداری بسیار سختی دارند و امکان دارد با کوچکتری فشار و ضربه شکسته شود و خیلی بهتر است اصلاً از این مدل آینه شمعدان استفاده نکنید.

آینه شمعدان نقره

خوب مطمئاً این نوع آینه و شمعدان از گزینه های لوکس میباشد و هر کسی توان خرید این نوع آینه و شمعدان ها را ندارد پس شما که میتوانید این مدل را بخرید توصیه میکنیم که حتماً بخرید ( بلاخره نقره کارها نیز باید درآمد داشته باشند دیگه )

آینه و شمعدان فیروزه کوب

آینه شمعدان های فیروزه کوب یکی از صنایع دستی اصفهان میباشد که واقعاً بسیار زیبا هستند و جلوه بسیار زیبایی به سفره عقد شما خواهند داد و قیمت آنها نسبت به طرح و زیبایی آنها بسیار مناسب میباشد و شما میتوانید با هزینه یک میلیون تومان این مدل را تهیه کنید.

مدل های آینه شمعدان

مدل های آینه و شمعدان در کل به سه بخش کنسول دار ، پایه دار و کوچک ساخته و عرضه میشود.

در هنگام انتخاب مدل خود حتماً به ابعاد منزل خود توجه داشته باشید زیرا قرار است بعد از مراسم عروسی شما آینه شمعدانتان را تا آخر عمر پیش خود نگه دارید و همیشه با نگاه کردن به آن به یاد روز عروسیتان بیافتید.

اگر منزل شما بزرگ است بهتر است از مدل کنسول دار استفاده کنید تا زیبایی خانه شما بیشتر شود .

اگر منزل شما کوچک است بهتر است از مدل های رومیزی و پایه دار استفاده کنید . شما میتوانید این مدل های را در بخشی از خانه روی یک میز قرار دهید .

همچنین در هنگام خرید توجه داشته باشید که در شمع دان ها از لامپ شمعی استفاده نشده باشد و به صورت سنتی جای شمع داشته باشد.

فروش آینه و شمعدان

مرکز فروش آینه و شمعدان کجاست ؟

در هر شهری مراکز و محل هایی برای فروش آینه شمعدان وجود دارد به عنوان مثال برای خرید آینه شمعدان در تهران شما میتوانید به خیابان لاله زار ، چهار راه ابوسعید و خیابان سعدی مراجعه کنید اما جدا از مراجعه حضوری میتوانید در سایت های فروش اینترنتی آینه و شمعدان نیز میتوانید جنش مورد نظر خود را پیدا کنید و در بعضی مواقع حتی پائین تر از قیمت بازار نیز آن را بخرید.

۹۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • مفید بودن مقاله
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.