ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

شیرینی عروسی چی خوبه ؟

شیرینی عروسی چی خوبه ؟ این سوالی است که مطمئاً در ذهن بیشتر عروس داماد ها وجود دارد.

با توجه به اینکه این روزها تشریفات مجالس و تالار عروسی ها خرید شیرینی عروسی و میوه عروسی را به عهده خود عروس داماد ها میگذارند خیلی ها به دلیل اینکه اطلاعات درستی برای انتخاب یک شیرنی خوب برای جشن عروسی خود ندارند دچار سردر گمی میشوند ، به همین جهت در این مقاله شما را راهنمائی خواهیم کرد تا بهترین انتخاب را داشته باشید .

شیرینی ها تنوع بسیار زیادی دارند ، از شیرینی خامه ای و شیرینی تر گرفته تا شیرینی خشک و کاپ کیک ها اما کدام شیرینی خوشمزه تر و  برای عروسی بسیار مناسب است ؟

نخست نام شیرینی هایی که در مراسم عروسی استفاده میشود به همراه نکات مثبت و منفی آنها خواهیم گرفت و سپس در یک جمع بندی از تجریبات چندین سال در زمینه فعالیت در مراسم های عروسی جهت انتخاب بهترین شیرینی عروسی با شما سخن خواهیم گفت.

شیرینی خامه ای و شیرینی تر ، شیک و لذیذ

شیرینی خامه ای بسیار لذیذ و خوشمزه میباشد ، همچنین به نوعی بسیار شیک نیز میباشد اما برای انتخاب این شیرینی برای جشن عروسی نکاتی وجود دارد که باید همیشه در نظر گرفت.

شیرینی تر به دلیل اینکه در هوای گرم بسیار سریع شکل و طعم خود را از دست میدهد نیازمند آن است که محیط جشن عروسی شما هوای ملایمی داشته باشد و بیشترین توصیه ای که میشود استفاده از این نوع شیرینی برای فصل های سرد است.

از آنجایی که اندازه شیرینی های تر همیشه بزرگ است حتماً به فروشنده یاد آوری کنید که این شیرینی را برای مراسم عروسی میخواهید تا برای شما شیرنی خامه ای لقمه ای و شیرینی تر مجلسی درست کنند . تفاوت این مدل با مدل های مرسوم در شیرینی فروشی ها اندازه آنها است که بسیار کوچک برش داده میشود تا مهمانان شما برای میل کردن آن راحت باشند.

نکته ای که وجود دارد این است که کیک عروسی شما خامه ای است و نیاز نیست که حتماً شیرینی عروسی را نیز خامه ای و تر انتخاب کنید اما اگر خیلی به این شیرینی علاقه دارید میتوانید با هماهنگی با مجری مراسمتان بخواهید این شیرینی در سفره خانه سنتی کنار چای و یا در کنار کیک عروسیتان سرو شود.

شیرینی عروسی

شیرینی های شهد دار مانند باقلوا

در بعضی از مراسم های عروسی از شیرینی ها شهد دار و باقلوا و مشابه آن استفاده میشود که بسیار انتخاب بدی است زیرا این نوع شیرینی ها به دلیل شهد آن نیازمند یک ظرف مناسب است که هیچ وقت در نظر گرفته نمیشود.

همچنین خوردن این نوع شیرینی ها برای تمام مهمان های مخصوصاً خانم ها راحت نیست و هر کسی این نوع شیرینی را نمیپسندد . به این نوع شیرینی ها عموماً خاص پسند گفته میشود تا عام پسند.

شیرینی عروسی باقلوا

شیرینی گردویی و کشمشی

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

مطمئاً به جرات میتوان گفت که در هیچ عروسی شما ندیده اید که از این نوع شیرینی استفاده شود زیرا هر کسی شیرینی گردویی و کشمشی را دوست ندارد و اصلاً برای جشن عروسی مناسب نیستند .

شیرینی های مشابه ای نیز وجود دارد که میتوان در دسته این نوع شیرینی ها قرار داد مانند شیرینی های مغز دار و غیره که آنها نیز اصلاً مناسب نیستند زیرا افراد زیادی هستند که به دانه هایی مانند بادام ، فندق و غیره حساسیت دارند و امکان دارد مهمان شما ندانسته شیرینی را میل کند و مشکل برایش به وجود بیاید.

پس لطفاً اصلا سمت این گزینه نروید و دور آن یک خط قرمز بکشید .

شیرینی عروسی گردویی

شیرینی های شکلاتی ، انتخابی سخت

شیرینی های شکلاتی طرفداران زیادی دارند و خیلی ها عاشق طعم شکلات هستند و شاید بتوان گفت که این انتخاب خوبی است اما اشتباه میکند این نوع شیرینی ها نیز مانند شیرینی تر مشکلات خواص خود را دارد .

اما برای اینکه طعم شکلات در عروسیتان وجود داشته باشد توصیه میکنیم اگر بودجه تان میرسد حتماً از مجری مراسم خود بخواهید که برای شما فواره شکلات تدارک ببیند . اگر میخواهید با این نوع فواره ها بیشتر آشنا شوید میتوانید مقاله آبشار شکلات را که از قبل معرفی کرده ایم بخوانید.

شیرینی عروسی شکلاتی

شیرینی ناپلئونی ، عزیز دل بابا

از ما ایرانی ها هرچی میخواهند بگیرند اما این شیرینی ناپلئونی را نگیرند ، اما این شیرینی نیز مانند شیرینی گردویی دارای خط قرمز برای مراسم های عروسی است.

گول خوشمزگی و عام پسند بودن آن را نخورید ، خیلی راحت بخواهم بگویم این شیرینی کلاس عروسی شما را پائین می آورد و همچنین به دلیل اندازه های بزرگ آن خوردن آن بسیار سخت است . مهمان خود را در نظر بگیرید که برای خوردن یک شیرینی ناپلئونی چه عذابی خواهد کشید .

شیرینی عروسی ناپئونی

مناسب ترین شیرینی عروسی چیست ؟

بهترین و مناسب ترین شیرینی عروسی شیرنی ها خشک مانند ، تارت میوه ، زنجبیلی ، دانمارکی و نارگیلی میباشد اما در این بین تارت میوه مناسب ترین گزینه است.

این نوع شیرینی ها به دلیل خشک بودن آن ها مراقبت کمتری میخواهند و با توجه به اندازی های کوچک و رنگبندی آن میتواند میز مهمان شما را زیباتر نیز بکند بعلاوه خوردن شیرنی تر نیازمند کارد و چنگال است اما شیرینی خشک به راحتی خورده میشود و دردسری ندارد.

همچنین اگر در پایان مراسم عروسی میوه و شیرینی اضافه آمد به راحتی میتواند این نوع شیرینی ها را حمل کنید و نگران خراب شدن آنها نباشید.

و اما معرفی انواع شیرینی خشک برای جشن عروسی

بهترین های شیرینی خشک برای مراسم عروسی

شیرینی زبان

شیرینی زبان یکی از معروفترین شیرینی های خشک میباشد که برای مراسم عروسی و خواستگاری و دورهمی بسیار مناسب میباشد .

با توجه به اینکه اندازه این شیرینی نیز کوچک و مناسب است بنابراین میتوانید از این شیرینی برای مراسم عروسی خود استفاده کنید.

شیرینی عروسی زبان

 

باقلوا پیچ و گل رز

همانطور که از قبل در مورد شیرینی های شهد دارد صحبت کردیم باقلوا روسی و پیچ نیز از دسته شیرینی های شهد و شربت دار است که انتخاب بسیار مناسبی برای شیرینی عروسی نمیباشد اما شما میتوانید بر روی هر میز یک بشقاب از این نوع شیرینی نیز قرار دهید تا کسانی که میخواهند چای میل کنند از این شیرینی استفاده کنند.

شیرینی عروسی باقلوا پیچ

شیرینی کره ای میوه ای

این نوع شیرینی ها به دلیل اینکه نه در دسته شیرینی های خشک میباشد و نه شیرینی های تر میتواند انتخاب خوبی برای جشن عروسی باشد .

شیرینی های کره ای میوه ای ترکیب شیرینی خشک و چند لایه خمیر و میوه هستند که طعم بسیار لذیذی دارند.

شیرینی عروسی کره ای میوه ای

شیرینی پای سیب و آناناس

از دیگر شیرینی های خشک میتوان به پای سیب و آناناس اشاره کرده که با توجه به قیمت مناسبی که دارند میتوانند شیرینی عروسی شما باشند اما انتخاب های دیگری نیز وجود دارد که توصیه میکنیم حتماً بررسی کنید.

شیرینی عروسی پای سیب

شیرینی ساق عروسی

شیرینی ساق عروسی یکی از قدیمیترین شیرینی هایی میباشد که در مراسم عروسی ایرانیان استفاده شده است و طرفداران بسیار زیادی دارد .

از طعم های این شیرینی میتوان به شکلاتی ، کاراملی و نارگیلی اشاره کرده که دو طعم شکلاتی و کاراملی استفاده بیشتری برای شیرینی عروسی دارند.

شیرینی عروسی ساق عروس

شیرینی تارت میوه

امروزه شیرینی تاره میوه به دلیل طعم ، شکل و لذیذ بودن آن پای ثابت تمام عروسی ها شده است .

این شیرینی به دلیل اینکه بسیار کوچک ( انگشتی ) میباشد خوردن آن برای مهمان ها بسیار راحت میباشد و از طرفی به دلیل اینکه دارای طعم های بسیار زیادی است طرفداران بسیار زیادی دارد .

این نوع شیرینی برای مراسم عروسی توصیه میشود

شیرینی عروسی تارت میوه

شیرینی شکری و دانمارکی

شیرینی دانمارکی نیاز به تعریف ندارد و با توجه به لذیذ بودن آن میتواند برای شیرینی عروسی شما انتخاب بسیار خوبی باشد .

شیرینی عروسی دانمارکی

شیرینی مربایی

این نوع شیرینی نیز از قدیمی ترین شیرینی های محافل شادی مانند عروسی ، نامزدی ، خواستگاری میباشد و طعم بسیار خوبی دارد و با توجه به قیمت پائین آن انتخاب خوبی برای عروسی میتواند باشد.

شیرینی عروسی مربایی

شیرینی محلی

در بیشتر استان ها و شهر های ایران بعضی از شیرینی ها عنصر جدا نشدنی هر عروسی هستند به عنوان مثال در استان یزد شیرینی پنجره ای در تمام مراسم های عروسی یافت میشود .

همچنین در استان تبریز شیرینی قرابیه نیز طرفداران خود را دارد و در جشن های عروسی بسیار زیاد استفاده میشود ، از دیگر شیرینی های محلی میتوان به ، نان برنجی، لوز، زبان، سوهان عسلی و غیره نیز اشاره کرد .

شیرینی عروسی پنجره ای

توصیه ویکی عروسی برای شیرینی عروسی

انتخاب نوع شیرینی عروسی جدا از سلیقه ای بودن باید به نکاتی ماننده میزان بودجه ، فصل عروسی شما و مزاج مهمانان شما در نظر گرفت ، به شخصه استفاده از شیرنی تاره میوه را بسیار توصیه میکنم زیرا واقعاً هم شیک هستند هم لذیذ و هم مهمان برای خوردن این نوع شیرینی اصلاً اذیت نمیشه .

۹۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.