ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

نکات مهم و کلیدی جهت قرارداد با تشریفات مراسم عروسی در سال ۹۷-۹۸

تشریفات مراسم عروسی و تشریفات مجالس عروسی موسساتی هستند که جشن عروسی شما را به بهترین نحو برگزار میکنند.

برای داشتن یک عروسی با کیفیت و رویایی بسیار مهم است که تمام کار ها به خوبی و طی زمانبندی پیش برود ، اما مطمئاً شما اگر بخواهید به تنهایی تمام کار ها را انجام دهید عروسی خوبی نخواهید داشت زیرا هم تجربه این کار را ندارید و هم این یک کار تیمی است و نیازمند افرادی حرفه ای دارد.

در مطالب قبلی با دو مقاله تشریفات مجالس عروسی و تشریفات عروسی و همچنین معنای تشریفات عروسی به خوبی در مورد موسسات تشریفات مراسم عروسی صحبت کرده ایم و در این مقاله سعی داریم به شما ۷ نکته کلیدی بسیار مهم در هنگام عقد قرارداد با تشریفات مجالس را مطرح کنیم که بسیار کارآمد است.

تشریفات مراسم عروسی

در قرارداد با تشریفات مراسم عروسی چه چیزهایی ذکر میشود ؟

قرارداد تشریفات مراسم عروسی نیز مانند حر قرار داد حقوقق دیگر دارای دو بخش و دو طرفین میباشد که باید قبل از هر چیزی اطلاعات مربوط به قرار داد با دقت مطالعه شود.

معمولاً تشریفات مجالس همیشه فرم قرار داد آماده ای را خدمت شما ارائه خواهند داد که شما با دقت میتوانید قبل از امضاء کردن آن با دقت مطالعه کنید.

در بیشتر موراد قرار دادها به این صورت میباشد که در ابتدا نام و مشخصات کامل شما به همراه شماره های تماس و محل سکونتتان درج شده است سپس تعداد مهمانان شما همراه با منو انتخابی شما ذکر خواهد شد و در قسمت آخر بندهایی مانند ضرر و زیان کنسلی برنامه از سمت شما و یا تغییر لوکیشن از طرف مجری و حق حسن انجام کار ذکر خواهد شد .

به این نکته توجه داشته باشید که حتماً تمام خدماتی درخواستی شما که در یک برگه جداگانه میباشد را ضمیمه قرار داد کنید و در قرار داد آن را نیز متذکر شوید تا مشکلی پیش نیاید.

تشریفات مجالس عروسی شما باید آینده بین باشد

زمانی که شما با تشریفات مجالس عروسی قرار داد میبندید مطمئاً چند ماهی یا چند هفته ای تا روز عروسیتان زمان باقی مانده است و اصلاً نمیتوانید برای تاریخ عروسی خود از حوادثی که اتفاقی هستند پیش بینی دقیقی داشته باشید پس اینجاست که باید مجری مراسم شما به فکر چنین اتفاقاتی باشد و خود را آماده کند که این اتفاقات مانند قطعی برق در زمان مراسم عروسی و یا بارش باران و غیره میباشد .

در چنین مواقعی موسسات تشریفات مراسم عروسی از برق اضطراری و چادر سیرکی برای محیط باز هنگام بارش باران استفاده میکنند .

پس حتماً در قرار داد این نکات را نیز ذکر کنید که در صورت به وجود آمدن چنین مشکلاتی تشریفات مجالس عروسی وظیفه دارد آن را برطرف کند و شما نیز مستلزم به پرداخت هزینه چنین خدماتی در صورت نیاز هستید.

بررسی لباس فرم مهمانداران موسسه تشریفات عروسی

داشتن یک لباس فرم مخصوص و زیبا برای مهمانداران میتواند زیبایی و جذابیت جشن عروسی شما را بیشتر کند و مسئله بسیار مهمی میباشد. حتماً این موضوع را نیز بررسی کنید که آیا پوشش خدمه جشن عروسی شما مطابق میلتان است یا خیر .

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

در بیشتر موارد لباس خدمه همراه با پاپیون میباشد و امکان دارد داماد نیز از پاپیون استفاده کند پس اگر دوست ندارید که خدمه و داماد پوشش یکسانی داشته باشند حتماً با مدیریت موسسه این مسئله را در میان بگذارید تا به جای آن برای خدمه کراوات یا غیره در نظر بگیرد.

تاریخ عروسی را با دقت مشخص کنید

در هنگام عقد قرارداد شما موظف هستید یک تاریخ را به عنوان تاریخ برگزاری جشن عروسی خود اعلام کنید پس حتماً آن را با دقت انجام دهید تا نیاز به تغییر آن نباشد .

زیرا زمانی که شما یک تاریخ را انتخاب میکنید موسسه تشریفات مراسم عروسی تمام نیروهای مورد نظر خود را برای آن تاریخ رزرو میکند تا جشن عروسی شما را برگزار کنند و در صورت تغییر امکان دارد تمام برنامه ها به خوبی پیش نرود و افرادی برای عروسی شما انتخاب شوند که تجربیات خوبی ندارند.

بررسی نحوه پرداخت هزینه های جانبی

همانطور که در قسمت آینده بینی تشریفات عروسی صحبت کردیم بعضی هزینه ها هستند که بعد از عقد قرار داد به صورت تصادفی پیش میآند و مجبور به پرداخت آنها هستیم ، پس حتماً در مورد این موضع نیز صحبت کنید و در قرار داد خود نیز نحوه پرداخت چنین هزیمه هایی را ذکر کنید.

اما اگر به دنبال اسن هستید که بدانید نحوه پرداخت کل مبلغ به چه صورت است باید خدمتتان عرض کنیم که عرف به این صورت میباشد :

در هنگام عقد قرار داد شما ۴۰% کل مبلغ قرار داد را پرداخت خواهید کرد ، سپس یک هفته قبل از عروسی برای تائید نهایی رنگ گل ، مدل کیک ، سفره عقد و غیره جلسه ای را مدیریت تشریفات مراسم عروسی برگزار میکنید و در آخر جلسه بین ۴۰ تا ۵۰% دیگر را پرداخت میکنید و ما بقی مبلغ که ۲۰% از کل قرار داد میباشد را آخر مراسم عروسی به عنوان حسن انجام کار پرداخت خواهید کرد . ( البته تمام این درصد ها با توافق طرفین قابل تغییر میباشد اما مهم این است که در هنگام عقد قرار داد به خوبی مشخص شود )

موارد مربوط به نگهداری میوه ، شیرینی و غذاهای عروسی

با توجه به اینکه کیک عروسی و شیرینی شما تر میباشد حتماً باید در مورد جایی برای نگهداری آنها در نظر بگیرید تا در طول مراسم طعم و ظاهر کیک بر ارثر گرمای هوا تغییر نکند و همچنین نکته ای که بسیار مهم است شیرینی ، میوه و غذاهایی اس که در پایان عروسی اضافه می آیند حتماً با تشریفات عروسی خود بررسی کنید که آیا آنها به شما ظروف یک بار مصرف و غیره جهت نگهداری و حمل موارد فوق خواهند داد و یا خودتان باید آنها را تهیه کنید .

از آنجایی که در بیشتر موارد تشریفات مراسم عروسی از ظروف کرایه استفاده می کنند آنها موظف هستند که در پایان عروسی و یا فردای عروسی ظروف را طبق سفارششان تحویل دهند به همین منظور از قرض دادن ظروف به شما معذور خواهند بود پس بهتر است خودتان برای این مورد فکری بکنید .

غذای تشریفات مراسم عروسی

امیدواریم با ذکر این نکات شما بتوانید یک قرار خوب با تشریفات مراسم عروسی خود منعقد کنید تا در ادامه راه مشکلی به وجود نیاید و عروسی رویای خود را داشته باشید.

اگر شما نیز نکته ای به ذهنتان میرسد ممنون میشویم آن را با ما و دیگران در میان بگذارید .

 

۸۵%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • اطلاعات و محتوای متنی
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.