ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی

راهنمای کامل چیدمان و تزئین سفره عقد عروسی + مدل های سفره عقد

سفره عقد ساده زیبا و لاکچری خواهان هر عروس و دامادی است که در مراسم عروسی داشته باشد.

سفره ی عقد یکی از عضو های جدا نشدنی جشن عروسی است و تمام عروس و داماد ها برای یک بار نشستن کنار سفره عقد را جهت خواندن خطبه عقد و آغاز یک عمر زندگی تجربه خواهند کرد.

فرقی نمیکند سفره عقدتان خانگی باشد یا سفره عقد سنتی یا سفره عقد مدرن در تمام سفره ها وسایل آن یکی است و تفاوت آنها فقط در تزئین وسایل و دکور سفره میباشد . دانستن اینکه چه وسایلی بر روی این سفره میباشد و دلایل آن چیست میتواند در انتخاب مدل سفره عقدتان به شما کمک بسیاری بکند.

وسایل مورد نیاز برای سفره عقد ساده :

به صورت کلی هر سفره دارای سیزده مورد میباشد که در چیدمان آنها بسیار بهتر است که وسط سفره آینه و شمعدان را قرار داد و روبروی عروس و داماد یک جلد قران مجید و در اطراف دیگر وسایل را قرار داد اما وسایل مورد نیاز :

نشان پایندی و ایمان به دین اسلام و راهنمای عروس و داماد در ادامه زندگی مشترک.

در زمان های قدیم عروس و داماد تا قبل از عقد هیچگاه همدیگر را نمیدیدند و فقط بر سر سفره از طریق آینه برای اولین روی ماه یکدیگر را میدیدند.

دو شمعدان نشانه دو نگهبان زندگی عروس داماد هستند که در تمام زندگی مشترک از عشق آنها محافظت خواهند کرد

این سه مورد نماد خیر و برکت و افزایش ثروت برای زندگی عروس و داماد است.

نان همیشه نماد خیر و برکت روزی برای زندگی عروس و داماد است .

این سه مورد نیز نشانه ای برای شیرینی زندگی عروس و داماد است.

اسپند به نشان دوری چشم بعد بر زندگی عروس و داماد و حلقه نشانه تعهد ، پایبندی و وفاداری عروس و داماد به یکدیگر است.

سفره عقد

نکاتی در مورد چیدمان و تزئین سفره عقد

سفره : نخست باید مشخص کنید که آیا میخواهید سفره عقدتان را سنتی بچینید یا مدرن ، در طراحی سفره سنتی باید از پارچه های ترمه ویا قلم کاری شده .

اما در طراحی مدرن بیشتر سعی میشود از تورهای رنگی و پارچه های دانتل استفاده شود ، در صورتی که میخواهید در سفره عقد مدرن از تور استفاده کنید بهتر است تورهایی حجیم و خشک انتخاب کنید تا وسایل و ظروف سفره عقد داخل تورها فرو بروند و نمای زیباتری ایجاد کند.

همچنین باید برای سفره چندین سطح مختلف درست کنید تا تمام سفره شما در یک سطح نباشند ، با ایجاد سطوح مختلف ظروف و وسایل سفره عقد شما بسیار زیباتر نشان داده خواهد شد.

ظروف سفره عقد

در مدل سنتی سعی کنید حتماً از ظروف سفالی و فیروزه ای استفاده کنید زیرا هم قیمت پائین تری نسبت به ظروف فلزی دارند،و هم به فراوانی یافت میشود و هم حس سنتی بودن سفره را بیشتر نشان خواهد داد .اما در مدل مدرن میتوانید از ظروف شیشه ای و کریستال استفاده کنید که نمای زیبایی دارند.

قرآن

یک قرآن زیبا با اندازه مناسب تهیه کنید و به نشان احترام و تقدس آن را در بالاترین سطح سفره قرار دهید.

بازدیدکننده قبلی پس از مطالعه این مطلب ، مقالات زیر را نیز مشاهده کرده است

آینه و شمعدان

در چیدمان آینه و شمعدان به این نکته توجه داشته باشید که آینه را در جایی از سفره قرار دهید که هنگامی که عروس و داماد بر روی صندلی های خود نشستند بتوانند به خوبی صورت یکدیگر را در آینه مشاهده کنند ، شمعدان ها را نیز با توجه به نوع رنگ بندی و قد در جایی از سفره قرار دهید که مانند یک نگهبان تمام سفره را مشاهده کنند.

همچنین شما میتوانید با مطالعه مقاله راهنمای کامل خرید آینه و شمعدان عروس به درک بهتری از خرید آینه و شمعدان برای جشن عروسی برسید.

گلاب

برای ظرف گلاب بهتر است از یک ظرف سنتی اسفاده کنید اما اگر ظرف سنتی نداشتید میتوانید از یک گلاب پاس نیز استفاده کنید.

نبات

نبات میتواند زیبایی خاصی به سفره عقد شما بدهد مخصوصاً اگر از نبات های رنگ و تزئین شده استفاده کنید.

آجیل :

محتویات آجیل سفره عقد بیشتر شامل بادام و گردو است که میتوانید در یک ظرف آنها را قرار دهید تا زینت بخش سفره شما باشد.

تخم مرغ :

تخم مرغ ها را میتوانید با رنگ کردن و چسباندن پولک به آنها تزئین کنید و در سفره قرار دهید.

نان ، پنیر و سبزی

در تزئین نان ، پنیر و سبزی باید به این نکته توجه داشته باشید که در بیشتر مواقع بعد از جاری شدن خطبه عقد مهمانان لقمه کوچکی از آن را میل میکنند پس باید جدا از نان تزئین شده کمی هم نان تازه و بدون تزئین در کنار آن قرار دهید تا مهمانان بتوانند با پنیر و سبزی میل کنند.

میوه

اگر مراسم خود را در تالار عروسی یا با تشریفات عروسی برگزار میکنید نیاز به خرید میوه نیست زیرا میتوانید از میوه های تالار استفاده کنید ، البته شما میتوانید با انجام میوه آرایی سفره عقدتان را زیباتر کنید.

عسل

توجه داشته باشید که عروس و داماد از این عسل باید بخورند پس ظرفی که برای آن انتخاب میکند کوچک و سبک باشد ، همچنین برای تزئین آن میتوانید چند غنچه گل کوچک دور کاسه بچسبانید.

کله قند

از کله قندهای کوچک و تزئین شده با تور سفید و رنگی استفاده کنید زیرا قرار است آنها را بالای سرتان بگیرند و مراسم عقد را اجرا کنند.

گل سفره عقد

با اطمینان میتوان گفت مهمترین بخش تزئین و زیبا سازی سفره عقد شما گل است ، اگر خدمات مجالس قرار است مراسم عقد شما را برگزار کند میتوانید هنگام عقد قرار داد برای سفره نیز درخواست گل داشته باشد تا گل آرای مراسم چند کوپه و ریسه گل برای سفره تان درست کند .

گل سفره عقد میتواند با تم و رنگ گل های عروسی متفاوت باشد ، به عنوان مثال بعضی از عروس خانم ها استفاده کامل از گل رز قرمز را بریا سفره عقد دوست دارند ، پس نوع گل سفره عقد سلیقه ای است و خودتان باید آن را انتخاب کنید.

مدل های سفره عقد

سفره عقدسفره عقدسفره عقد

۷۰%
امتیازات

امتیاز دهی به این مقاله

امتیازات این مقاله بر اساس دیگر مقالات موجود در اینترنت بررسی و درجه بندی شده است . امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد

  • مفید بودن مقاله
  • تصاویر ویدئو مقاله

شما نیز میتوانید به این مقاله امتیاز دهید کافیست میزان رضایت خود را با تعداد ستاره ها مشخص کنید

تخفیف های ویژه
اگر میخواهید از جدیدترین تخفیفات آرایشگاه عروس و باغ عروسی اطلاع پیدا کنید کافیست ایمیل خود را ثبت کنید تا ما به صورت ماهیانه یک ایمیل که تخفیف های جدید در آن ثبت شده است را برایتان ارسال کنیم
بعد از ثبت ایملتان حتماً به ایمیل خود بروید و تائیدیه را انجام دهید
شاید این مقالات برایتان مفید باشد

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.