ویکی عروسی
راهنمای آنلاین عروسی
مرور رده

نامزدی

نامزدی دورانی است که پس از توافق دو نفر برای ازدواج در آینده آغاز می‌شود. قرارداد نامزدی موجب پیدایش یک تعهد اخلاقی، نوعی نسبت خویشاوندی و آثار حقوقی می‌شود.

قواعد راجع به نامزدی در مواد ۱۰۳۵ تا ۱۰۴۰ قانون مدنی آمده و از مواد ۹۰ تا ۹۵ قانون مدنی سوئیس الهام گرفته است.

به موجب این مقررات نامزدی یک عقد جایز است و هر یک از دو طرف می‌توانند آن را فسخ کرده و از ازدواج صرفنظر کنند. با این حال در صورتی که شخصی نامزد ی را بدون علت موجهی بر هم زند، شخص دیگر می‌تواند مخارج متعارفی را که برای ازدواج متحمل شده از او مطالبه کند.

همچنین درصورت برهم‌ خوردن ، هر یک از دو شخص و والدین آن‌ها می‌توانند هدایایی را که در دوران نامزدی به یکدیگر داده‌اند باز پس گیرند.

دوران نامزد بودن دورانی است که علاوه بر تمام شیرینی و لذت هایش بسیار حساس و حائز اهمیت است. شما در این دوران طرف مقابل خود را به خوبی می شناسید و می توانید تمام اخلاقیات و رفتار های او را بسنجید.

شما باید در این دوران نامزد خود را به خوبی بشناسید تا در ادامه مراحل زندگی مشکلی نداشته باشید .

به همین منظور ویکی عروسی با جمع آوری مقالاتی در این زمینه به شما عروس و داماد های عزیز کمک خواهد کرد تا راه های شناسایی طرف مقابلتان را پیدا کنید.

آشنایی با مراسم نامزدی و شیرینی خوران

مراسم نامزدی و شیرینی خوران : جالب است بدانید مراسم ازدواج در فرهنگ ما ایرانیان، سخت تر از پشت سر گذاشتن هفت خان است. برگزاری مراسم نامزدی به نحوه توافق و سلیقه خانواده ها بستگی دارد. به این صورت که خانواده ها می توانند با مشورت و توافق…
ادامه مطلب ...